Firmamız, 1986 senesinde Maksan Makine adı altında Türk Sanayisi’nin bir ferdi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1992 senesinde firmamız şimdiki sahibi olan Salih GÜNEY’in katılımıyla çeşitli sektörlerdeki fabrikalara makine ve yedek parça yapıyordu. Firmamız 2000 yılından itibaren tekstil baskı makineleri transfer, kurutma fırınları, gofraj makineleri, karıştırıcılar, dok arabaları v.s….ile müşterimizin istediği özelliklerde her türlü makineyi dizayn ederek en son yeni teknolojilerle birlikte imal etmeye başlamıştır.

2002 yılında firmamız ünvanı Güney Makina Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak değiştirmiştir. Kazandıklarımızı her zaman kendi işimize yatırım olarak geri verme anlayışındayız. Bunun sonucunda 2007 yılının sonunda mevcut NC ve universal tezgahlarımıza ilaveten faaliyete geçirdiğimiz 3000x1800x1700 ölçülerindeki FEMCO BMC-110 R3-4 eksenli CNC Bohrwerk.ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kullandığımız Cimatron E-8.5 katı modelleme (CAD) ve CAM programı ile karmaşık parçaların dahi programları yapılarak CNC tezgahımızda işlemekteyiz. . Kurumsallaşmanın neticelerinden biri olan ISO 9001 normunu 2008 yılında almıştır

Bugüne kadar ağır makina, enerji, otomobil, çimento, ambalaj sektörleri başta olmak üzere her sektörde yurt içine sayısız miktarda parça işledik. Tekstil sektörüne de çeşitli baskı makineleri ürettik. Ağır iş parçaları, makina parçaları, kalıp işleri, bohrwerk, freze, torna ve her türlü talaşlı imalat işlerinde ve makine yapımında kalitemizden ödün vermeden hizmet etmeye devam ediyoruz.

Firmamız, hizmet vermiş olduğumuz sektörlerimizin bize göstermiş olduğu ilgi ve güvenle, yüksek kaliteyi her zaman birinci ilke olarak kabul etmiştir. Sektöründe lider kuruluşlardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen firmamız, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan ve firmamızın temel ilkelerinden ödün vermeden, günümüz teknolojik gelişmeleri göz önüne alarak üretimimizi maksimum seviyede tutup sizleri en kısa zamanda kalite ile tanışmaya davet ediyoruz. Firmamızın amacı yurtiçindeki başarılarını yurtdışına açılıp daha geniş bir pazarda yeralarak devam ettirmektir.

 

It was founded in 1986 as Maksan Machine in Gümüssuyu-Topkapı. In 1992 with the participation of Salih GÜNEY who was now the owner of our company, it met the needs of machine and spare parts to factories in various sectors.

We are both making programs and performing Cimatron E-5.10 (CAD), CAM software also complicated programs that we are using.

The purpose of our firm is to keep on the success in native country to abroad with taking a huge part in the market.