İçeriğe geç

Hakkımızda

Firmamız, Maksan Makine ismiyle 1986 yılında Türk Sanayisi’ne katılarak değerli hizmetlerine başlamıştır. 1992 senesinde Salih GÜNEY’in önderliği altında, birçok sektörün fabrikalarına makine ve yedek parça sağlamayı misyon edindik. 2000 yılına gelindiğinde, tekstil baskı makineleri, transfer ve kurutma fırınları, gofraj makineleri, karıştırıcılar, dok arabaları ve müşteri talepleri doğrultusunda tasarlanmış her türden makine üretimine odaklandık. Bunları son teknoloji ile birleştirerek üretimlerimize başladık.

Firmamızın adı, 2002 yılında Güney Makina Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak güncellendi. Kazancımızın büyük bir bölümünü, firmamızı geliştirecek yatırımlara harcadık. 2007 yılında, mevcut NC ve universal tezgahlarımıza ek olarak 3000x1800x1700 ölçülerindeki FEMCO BMC-110 R3-4 eksenli CNC Bohrwerk’i hizmete soktuk. Cimatron E-8.5 katı modelleme (CAD) ve CAM programını kullanarak karmaşık parçaların programlarını hazırladık ve CNC tezgahımızda işledik. Kurumsal başarılarımızın bir örneği olarak ISO 9001 kalite belgesini 2008 yılında elde ettik.

Firmamız, ağır makine, enerji, otomobil, çimento, ambalaj gibi sektörlere birçok parça işleyerek katkıda bulunmuştur. Ayrıca, tekstil sektörüne özel baskı makineleri de ürettik. Kaliteden ödün vermeden ağır iş parçaları, makina parçaları, kalıp işleri, bohrwerk, freze, torna ve talaşlı imalat işlerinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz sektörler tarafından gösterilen ilgi ve güvene dayanarak, yüksek kaliteyi her zaman birinci ilke olarak benimsemiş bulunuyoruz. Sektöründe lider olma hedefiyle emin adımlarla ilerleyen firmamız, temel ilkelerinden ödün vermeden, teknolojik gelişmeleri dikkate alarak, üretimimizi maksimum seviyede tutuyoruz. Amacımız, yurt içindeki başarılarımızı yurtdışına taşıyarak daha geniş bir pazar içinde yer almak ve bu başarımızı devam ettirmektir. Siz değerli müşterilerimizi, kalite ile en kısa sürede buluşturmayı hedefleyerek davet ediyoruz.